زندگی در ایتالیا، تجربه‌ای متفاوت از زندگی!

ایتالیا سهم بزرگی در بهترین خلاقیت‌های بشریت دارد. از دنیای غذا، مد و هنر تا تاریخ غنی این کشور همگی می‌توانند گواه این امر باشند. در ادامه به …. از این خلاقیت‌ها که ایتالیا را از سایر کشور‌ها متفاوت می کند می‌اندازیم.

‌پیتزا، محبوب‌ترین غذای دنیا

یکی از مشهورترین غذاهای ایتالیا، امروزه به یکی از محبوب ترین غذاها و حتی یکی از بهترین اختراعات بشریت تبدیل شده است. این غذا در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان آیتم یک لیست غذاییی یافت می‌شود اما هنوز ایتاییا این غذا را به نام خود می‌داند. این غذا در ناپل و برای صرف یک غذا ارزان برای کارگران و باربرها پخته شد.در قرن 18 این شهر در حال بزرگ شدن و توسعه‌ی تجارت بود و در سطح شهر افراد کارگر به وفور دیده می شد، پس برای داشتن یک غذای مقرون به صرفه آشپزها وارد عمل شدند و غذاخوری های خیابانی اولین تکه‌های یک پیتزا را به فروش رساندند، ترکیبی از رب گوجه غلیظ و پنیر آب شده!

ایتالیا دومین تولید کننده‌ی پاستا

پاستا در رده دوم بزرگترین تولیدات ایتالیا قرار دارد و به اندازه پیتزا در سراسر جهان مشهور است! این یکی از در دسترس ترین غذاهای جهان است که صدها تنوع در سبک و طعم دارد. ردیابی تاریخچه پاستا اگرچه دشوار است، اما بخشی جدایی ناپذیر از گذشته ایتالیاست.

موتور وسپا، کوچک محبوب ایتالیایی

برای گردش در شهرهای دیدنی ایتالیا وجود یک موتور کوچک و زیبا همیشه به کارتان می‌آید. وسپا در سال 1946 برای اولین بار تولید شد و حضور این زیبای ایتالیایی در فیلم هایی مانند Roman Holiday و ladle vita به دیده شدن بیشتر آن کمک کرد. در حال حاضر بیش از 18 میلیون وسپا در سراسر دنیا به فروش رسیده است و وسپا بیش از یک وسیله ی نقلیه به به یک استایل و یا حس تبديل شده است.

ایتالیا، بهشت عاشقان هنر

ایتالیا بهشت عاشقان هنر بوده و تاثیر ایتالیا بر هنر بی اندازه است.ایتالیا کشوری با خانه‌های بی اندازه شگفت انگیز و زیباست. گذر از کوچه‌‌های این کشور اصالت و زیبایی را به یادتان می‌اورد و حتی شما را به روزهای دور کودکی و زیبایی‌های زندگی خانه‌های قدیمی می اندازد. آثار هنري در ایتالیا در موزه‌ها و یا اماکن دیدنی خلاصه نمی‌شود. هنر بخشی جدایی ناپذیر از این فرهنگ است و زیبایی آن در گوشه و کنار شهرها و حتی زندگی افراد عادی به چشم می خورد.

مد و فشن در ایتالیا

ایتالیا یکی از برترین کشورها در زمینه‌ی مد و فشن ست و یکی از پایه‌های اصلی این صنعت به شمار می‌آید. جمع شدن برترین برندهای بزرگ دنیا در این کشور و یا اولین شو مد شناخته شده در سال 1951 در فلورانس فقط بخشی از خلاقیت‌های بی‌نظیر و استعدادهای خارق العاده است تا به امروز الهام بخش صنعت مد و فشن در سراسر دنیاست. شهرهایی از جمله فلورانس، میلان و رم همگی مناطق پیشرو مد هستند و بهترین برند های طراحی لباس و صنعت مد را در خود جای داده‌اند.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.