۶۷,۳۳۰,۰۰۰

جمعیت

125.۰۰۰

دانشجو

131

دانشگاه‌های برتر

Sep-May

سال آموزشی

تحصیل انگلیس

تحصیل انگلیس یکی از راه‌های مطمئن و خوب برای مهاجرت به کشوری امن و انگلیسی زبان، با نرخ رفاه و امنیت بالا است. این کشور به شما امکان تحصیلی کوتاه مدت در رشته‌های متنوع را می‌دهد. به طور کلی وقتی صحبت از تحصیلات دانشگاهی به میان می‌آید، بریتانیا شهرت دیرینه‌ای برای ارائه آموزش با کیفیت بالا دارد. این کشور دارای برخی از دانشگاه‌های پیشرو در جهان است که به دلیل برنامه‌های علمی دقیق، اساتید حرفه‌ای و تحقیقات پیشرفته‌شان مشهور هستند. موسساتی مانند دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و امپریال کالج لندن همواره در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. در مجموع می‌توان ادعا کرد که تحصیل در انگلستان به شما مدرکی می دهد که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و مورد احترام است و به شما پایه ای قوی برای آینده شغلی شما می دهد.

از مزایای تحصیل در کشور انگلستان به صورت خلاصه می‌توان به این نکات اشاره کرد:
 • امکان تحصیل در رشته‌های مختلف
 • تحصیل به زبان انگلیسی در برترین سیستم آموزشی دنیا
 • ورود بدون آزمون ورودی به دانشگاه‌های برتر دنیا
 • مدت زمان کوتاه برای تحصیل، برای مثال برنامه‌های تحصیلی 1 ساله برای مقطع ارشد
 • شرایط اقدام برای تحصیل برای افراد زیر 40 سال
 • اجازه کار در حین تحصیل
 • امکان دریافت ویزای همراه
 • اجازه کار همراه تا 40 ساعت در هفته
 • درصد ریجکتی پایین و شانس دریافت بالای ویزا

این کشور درصد بالایی از دانشگاه‌هایی با رنک خوب و یا Top Rank را دارد و این امر نشان دهنده کیفیت بالای آموزش در این کشور است که در نتیجه آن دانش‌آموختگانی موثر و کارآزموده خواهد داشت که از نظر کاریابی، برای شما نکته مثبتی تلقی می‌شود. سیستم آموزشی این کشور به گونه‌ای طراحی شده است که تفکر نقادانه و خلاقانه را در دانشجو تقویت کند. در نتیجه این امر، برخلاف بسیاری از کشورها، دانشجو می‌تواند به صورت فعال در روند آموزش حضور داشته باشد که خود باعث بهبود روند آموزشی برای او می‌شود.

برخی از بهترین دانشگاه‌های انگلیس عبارتند از:

این کشور دارای دانشگاه‌های زیادی با رنک خوب در سطح جهانی است که نشان دهنده کیفیت و سطح آموزشی بالا در آنها می‌باشد. در ادامه 5 مورد از معروف‌ترین‌ها را معرفی خواهیم کرد که عبارتند از:

 1. دانشگاه آکسفورد
 2. دانشگاه کمبریج
 3. امپریال کالج لندن
 4. کالج دانشگاهی لندن
 5. دانشگاه ادینبرو
تحصیل انگلیس در مقطع کارشناسی

تحصیل کارشناسی در انگلستان به صورت کلی به چهار گروه تقسیم می‌شود:

 • لیسانس علوم (BSc)
 • لیسانس آموزش (BEd)
 • لیسانس مهندسی (BEng)
 • لیسانس هنر (BA)
 • لیسانس پزشکی (MB)

طول مدت کارشناسی اغلب 3 ساله و در برخی موارد 4 ساله است. از جمله شرایط پذیرش دوره کارشناسی در انگلیس می‌توان به گذرراندن دوره FOUNDATION یا A-LEVEL اشاره کرد. شرایط پذیرش در دوره کارشناسی در انگلستان برای داوطلبان کمتر از ۲۳ سال خواهد بود. افرادی که ۲۳ سال بیشتر داشته و سابقه کاری مرتبط با رشته خود را دارند می توانند بدون پشت سر گذاشتن دوره A_Level  وارد دانشگاه شوند. این داوطلبان به عنوان Mature Student در دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

متقاضیانی که دارای مدرک دبیرستان و سن 17 سال هستند، می‌توانند دوره foundation را برای تحصیل خود در کالج انتخاب نمایند. دروس این دوره با توجه به رشته‌ای که فرد برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه انتخاب کردند، تعیین می‌شود. تحصیل در دوره foundation در انگلیس شامل یک دوره یک ساله است. در این دوره فرد علاوه بر زبان انگلیسی دروسی مانند زیست شناسی, شیمی, ریاضی, فیزیک, علوم اجتماعی و … را می‌گذراند.

برای ثبت نام در دوره foundation بعد از گذراندن مقطع یازدهم، با معدل ترجیحا بالای 17 و بدون نمره زبان میتوان اقدام کرد. بدیهی است تسلط به دانش زبان انگلیسی برای گذراندن دروس این دوره الزامی است. برای افراد با سن بالای 17 سال مدرک آیلتس 5.5 نیز مورد نیاز است.

 • تحصیل در دوره ی A_Level:

دوره‌های A-level به دو دسته تقسیم می شوند. سطح AS که فرد در این سطح ۱۶ تا ۱۷ ساله هستند و سطح A2 که فرد در این سطح ۱۷ تا ۱۸ ساله است. در هر مرحله فرد باید مورد ارزیابی قرار بگیرد که برای ورود به مرحله بعدی حتما باید این امتحانات را پشت سر بگذارد. در دوره اول A level فرد به مدرک AS دست پیدا می‌کند و سپس می‌تواند برای سال دوم در سطح A تحصیل کند. به طور کلی اخذ مدرک a-level بسیار سخت است و برای ورود به رشته‌های تاپ، کسب مدرک ای لول مهم نیست و حتما باید امتیازات بالا کسب شده باشد. به این دلیل که دانشگاه‌های انگلستان بسیار رقابتی می‌باشد و مدرک و امتیازات دوره A-levels نقش مهمی در پذیرش فرد خواهد داشت و معمولاً افرادی پذیرفته خواهند شد که حداقل ۳ سطح A را با نمره برتر در موضوعات مرتبط با دوره دانشگاهی خود داشته باشند.

مدت تحصیل در این دوره 2 سال است و طیف بسیار وسیعی از دانش آموزان می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور انگلستان ابتدا در این دوره تحصیل کنند. تحصیل در دوره‌های A-level انگلستان هم برای دانش آموزانی که مدرک دیپلم خود را اخذ کردند مناسب است. همچنین افرادی که هنوز در دوره دبیرستان مشغول به تحصیل هستند نیز واجد شرایط برای تحصیل در این دوره هستند. این بدان معناست که اگر متقاضی سال دوم دبیرستان خود را به پایان رسانده باشد می‌تواند وارد دوره A – level شده و پس از طی کردن مدت دو ساله این دوره وارد بهترین دانشگاه های انگلستان شود که این امر خود میتواند موجب صرفه جویی در وقت و هزینه‌های دانش آموزان و والدین آنها گردد.

برای تحصیل در این دوره داشتن مدرک آیلتس 5.5 ضروری است. دروسی که در این دوره تدریس می‌شوند، با توجه به رشته انتخابی متفاوت است و به طور کلی شامل ریاضی، زیست، شیمی، فیزیک، علوم اجتماعی و… می شود.

نحوه کسب نمره در این دوره از A تا E است و هرچه دانش آموزان نمره بالاتری را در دروس ارائه شده در کالج کسب نمایند امکان تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان برای ایشان فراهم تر خواهد بود. با توجه به تعداد زیاد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در انگلستان اگر نمرات دانش آموز در محدوده D تا E هم باشد باز هم امکان انتخاب دانشگاهی با سطح کیفی متوسط را خواهد داشت.

برای ورود به مقطع کارشناسی در رشته پزشکی دو نوع آزمون ورودی تحت عنوان UKCAT و BMAT در دانشگاه های پزشکی انگلستان برگزار می شود. جهت کسب موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی انگلستان، دانشجویان باید موفق به کسب نمره A در دروس شیمی و زیست و کسب نمره 7 در آزمون آیلتس شوند.

مدارک مورد نیاز:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان (حداقل نمره آیلتس: 6)
 • تکمیل فرم های مربوط به سفارت
تحصیل انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

کشور انگلستان یکی از بهترین مقاصد برای کلیه افرادی است که مقطع کارشناسی خود را به اتمام رسانده اند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان در دوره های یک ساله و دو ساله امکان پذیر می باشد. دوره های یکساله به متقاضیان این امکان را میدهد که در کوتاه ترین زمان ممکن مدرک کارشناسی ارشد خود را کسب کرده و وارد بازار کار بشوند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان:

 • داشتن سن کمتر از 40 سال
 • معدل حداقل 13 در مقطع کارشناسی
 • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6.5، تافل 90 و یا PTE 69)

مدارک مورد نیاز:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • اثبات تمکن مالی
 • تکمیل فرم های مربوط به سفارت
تحصیل انگلیس در مقطع دکترا

طول دوره ی تحصیل دکتری در انگلستان سه ساله می باشد. ویزای جست و جوی کار پس از تحصیل در انگلستان برای فارغ التحصیلان مقطع دکتری در این کشور سه سال می باشد. در برخی از دانشگاه ها این امکان وجود دارد که دانشجویان در رشته های غیرمرتبط با دوره فوق لیسانس تحصیل نمایند.

انواع دوره های تحقیقاتی و دکتری در انگلستان:

دوره MPHIL یا (MASTER OF PHILOSOPHY)

کار در حین تحصیل

دانشجویان بین‌المللی در زمان تحصیل انگلیس اجازه کار دارند. این اجازه برای اکثر دانشجویان در زمان ترم تحصیلی 20 ساعت در هفته است. این فرصت در زمان تعطیلی‌های میان ترمی، به صورت تمام وقت وجود دارد.

سوالات متداول

برای مهاجرت تحصیلی ازانگلستان بیشتر بدانید

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.