لوگو مشکی
مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا

مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا

Facebook
Twitter
LinkedIn
Print

اولین مرحله برای تحصیل در آمریکا، اخذ مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا است. چرا که باعث می‌شود فرایند سخت و پیچیده دریافت ویزای تحصیلی را به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن طی کنید. این امر باید توسط متخصصین و کارشناسنان مسلط بر قوانین مهاجرت ایالات متحده آمریکا انجام ‌شود.

شما می‌توانید با دریافت مشاوره اصولی از موسسات معتبر، راهنمایی‌های لازم را جهت اخذ ویزای مناسب با توجه به نیازهای خود به دست آورید. دستیابی به اطلاعات دسته اول و به روز از مهم‌ترین قدم‌های موفقیت در مسیر ورود به کشور خارجی مانند آمریکا است. همچنین این مشاوره به شما کمک می‌کند فرایند تکمیل مدارک را به درستی طی کرده و آمادگی لازم برای مصاحبه را کسب کنید. چرا که گاهی حتی نکاتی کوچک موجب ایجاد نقصی در پرونده شما شده و کل فرآیند مهاجرتی شما را به یک شکست بزرگ تبدیل می‌کند.

مهم است در این راه بدانید که فرآیند دریافت ویزای این کشور پیچیده بوده و بررسی آن به زمان زیادی نیاز دارد. اینجاست که نقش مشاوره مورد توجه قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله درباره مشاوره برای دریافت ویزای تحصیل آمریکا، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و اهمیت دریافت مشاوره مهاجرتی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

مزایای استفاده از مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا

در واقع می‌توان مهمترین مزیت کمک کننده در این موضوع را، افزایش شانس موفقیت برای دریافت ویزای این کشور دانست. مشاوران در این زمینه، به تمام مراحل دریافت ویزا تسلط دارند و از ایجاد اشتباهات رایجی که افراد در زمان درخواست ویزای آمریکا دارند، جلوگیری می‌کنند.

همچنین، برنامه کامل و دقیقی برای ورود شما به آمریکا و تحصیل در این کشور ارائه می‌دهند. در ادامه این بخش مزایای استفاده از خدمات مشاوران مهاجرتی اخذ ویزای آمریکا برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بیان شده است:

1.    دریافت راهنمایی تخصصی در زمینه تحصیل در آمریکا

مشاوران مهاجرتی بر تمام قوانین، مقررات و روند مهاجرتی ایالات متحده تسلط دارند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما می‌توانید مراحل دریافت ویزای تحصیلی را طی کنید. همچنین مشاوران به آخرین اخبار مسلط هستند و می‌‌توانند بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از اداره مهاجرت آمریکا، پرونده شما را پیش ببرند.

2.    ارزیابی و بررسی درخواست اخذ ویزا

مشاوران مهاجرتی تمام مدارک تحصیلی شما را با دقت بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که شرایط لازم برای تحصیل در آمریکا را دارید. همچنین در صورتی که مدارک شما برای پذیرش تحصیلی مشکل داشته باشد، برای اصلاح مدارک به شما کمک می‌کنند. این بررسی پیش از مراجعه به سفارت، شانس قبولی را بالا برده و از ریجکتی ویزای آمریکای شما جلوگیری می کند.

3.    پشتیبانی و مشاوره تحصیلی مناسب

مشاوران مهاجرتی با توجه به سوابق تحصیلی و وضعیت مالی شما، راهنمایی لازم را ارائه می‌کنند. با پشتیبانی مشاوران مهاجرتی درخواست اخذ ویزای تحصیلی تقویت شده و احتمال تایید آن افزایش می‌یابد.

4.    زمان بندی و برنامه‌ریزی

مشاوران مهاجرتی از ددلاین‌ها و زمان‌بندی‌های مهم بر اساس آخرین تغییرات آگاه هستند و با راهنمایی‌های به جا به شما کمک می‌کنند تا برنامه‌ریزی صحیحی برای رسیدن به هدف خود داشته باشید.

5.    تهیه و تنظیم اسناد و مدارک

یکی از مهمترین مزایای استفاده از مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا، تهیه و تنظیم مدارک و اسناد شامل رزومه، انگیزه نامه SOP، پورتفولیو، توصیه نامه (recommendation letter)، مکاتبه با اساتید دانشگاه‌های آمریکا و ترجمه مدارک و اسناد برای اخذ ویزای تحصیلی است.

تمامی این مراحل زمان‌بر بوده و برای موفقیت نیاز به مطالعه و تخصص در این حوزه‌ها است. در نتیجه با کمک گرفتن از یک متخصص در این زمینه می‌توانید قدم‌های خود را مطمئن‌تر بردارید.

6.    مصاحبه آزمایشی برای کسب آمادگی بیشتر

یکی از مراحل چالش برانگیز برای متقاضیان تحصیل در ایالات متحده، آزمون سفارت است. برای اینکه شما در دریافت ویزای تحصیلی آمریکا موفق شوید، شرایط مصاحبه را برای شما فراهم کرده و در این زمینه آمادگی لازم را در شما ایجاد می‌کنند تا شما با اطمینان بالا سوالات رایج در مصاحبه ویزای آمریکا را پاسخ دهید و نگرانی شما در زمان مصاحبه در سفارتخانه یا کنسولگری‌های آمریکا کاهش یابد.

 

چه مدارکی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیاز است؟

برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، باید ابتدا مدارک ضروری و مورد نیاز را فراهم سازید. برای انجام این کار، شما نیاز به مدارک شناسایی ترجمه شده به زبان انگلیسی، پاسپورت جدید به همراه پاسپورت قدیمی (درصورت وجود) با حداقل ۶ ماه اعتبار، ارائه سوابق آکادمیک و مدرک زبان خواهید داشت.

علاوه بر آن، باید مدارک جزئی دیگری نظیر انگیزه نامه و توصیه نامه را نیز آماده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از مدارک نامعتبر یا جعلی، می‌تواند مشکلات زیادی را در دریافت ویزای تحصیلی آمریکا ایجاد کند. با دریافت مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید لیست کاملی از مدارک مورد نیاز همراه با جزئیات آن را آماده کنید تا احتمال هرگونه مشکل در روند اخذ ویزا از بین برود.

مهمترین مدارک موردنیاز به شرح زیر هستند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای آمریکا: شما برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید فرم درخواست ویزای آنلاین DS-160 را کامل کنید. این فرم شامل مشخصات فردی، سوابق تحصیلی و برنامه های سفری شما است.
 • سابقه کیفری: در صورتی که دارای سوابق کیفری هستید باید گواهی مربوطه را ارائه کنید.
 • سوابق تحصیلی و شغلی: با توجه به نوع دسته‌بندی ویزا باید مدارک تحصیلی و سابقه کاری ارائه کنید.
 • ارائه مدرک آیلتس با نمره بالاتر از 6.5 یا معادل آن می‌تواند یک امتیاز عالی برای متقاضیان محسوب شود.
 • سند ازدواج رسمی برای افراد متاهل باید ارائه شود تا بتوانند ویزای همراه خود را نیز دریافت کنند.
 • رزومه انگلیسی
 • یک قطعه عکس
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • نامه تمکن مالی: یکی از مهمترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی، اثبات تمکن مالی با ارائه مدرک است. در این مورد شما باید صورت حساب بانکی، اظهارنامه مالیاتی یا نامه پشتیبانی از شخص حامی در ایران را ارائه کنید.
 • اصل فرم I-20 به همراه تایید و امضای دانشجو و دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه سویس SEVIS
 • ارائه هدف سفر: شما برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید برنامه سفر خود شامل جزئیات پرواز، اطلاعات محل اقامت در ایالات متحده آمریکا و هدف از سفر خود را ارائه کنید. که باید در کاور لتر شما ارائه شود.
 • نامه مربوط به رزرو وقت سفارت
 • ترجمه کارنامه تحصیلی و ریزنمرات دانشگاه
 • پاسپورت معتبر

 

 مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

برای دریافت ویزای تحصیلی در مرحله اول، بهتر است در جلسه مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا شرکت کنید. در این جلسه مهم و ضروری، تمامی نکات لازم برای متقاضیان ذکر می‌شود. پس از آن، باید مدارک و بودجه مورد نیاز را آماده کنید.

در مرحله بعد، باید به مراکز مهاجرتی معتبر مراجعه کنید و مدارک لازم را ارائه دهید. توجه داشته باشید که کارشناسان و متخصصان مراکز مهاجرتی، قادر به انجام اقدامات دریافت ویزای تحصیلی به بهترین شکل ممکن هستند. پس از دریافت ویزای تحصیلی، شما می‌توانید با اولین پرواز به سمت آمریکا حرکت کنید.

 

چرا به یک مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا نیاز داریم؟

مشاوره تحصیلی ویزای آمریکا برای افرادی که قصد سفر به این کشور را برای تحصیل دارند، امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است، زیرا مراحل اخذ ویزای تحصیلی در ایالات متحده آمریکا با توجه به قوانین و مقررات سخت و پیچیده این کشور، بسیار چالش‌برانگیز است.

از سوی دیگر استرس و نگرانی‌های زیاد متقاضیان باعث ایجاد خطا و اشکال در روند دریافت ویزا می‌شود، اما دریافت مشاوره می‌تواند این خطاها را کاهش داده و حتی به صفر برساند. بنابراین، برای صرفه‌جویی در وقت، انرژی و هزینه قبل از هر اقدام از مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا بهره‌مند شوید تا شانس موفقیت شما برای درخواست تحصیل در آمریکا افزایش یابد.

 

رزرو وقت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی آمریکا

کمک گرفتن از مشاوران مهاجرتی در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، شانس شما را در کسب موفقیت در روند درخواست ویزا افزایش می‌دهد و اضطراب مربوط به پروسه پیچیده دریافت ویزای آمریکا را از بین می‌برد. در صورتی که درخواست شما برای ویزای تحصیلی آمریکا رد شده است، مشاوران مهاجرتی می‌توانند مواردی برای درخواست تجدیدنظر در خصوص رد ویزای آمریکا ارائه کنند. مشاوران مهاجرتی در مورد جنبه های اداری و تدارکاتی اخذ ویزای آمریکا اطلاعات کاملی دارند و این اطمینان را به شما می‌دهند که می‌توانید بدون اضطراب و نگرانی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

برای رزرو وقت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی همین حالا اقدام کنید:

رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت تحصیلی به آمریکا
پرچم ایتالیا
مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مطالب بیشتر

همراه ما باشید!
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.