«آنچه را که دوست دارید بیاموزید و جایی که زندگی می­کنید را دوست داشته باشید» این شعار دانشگاه ایالتی کلرادو می­باشد.

دانشگاه کلرادو به دلیل داشتن رتبۀ 408 بر اساس رتبه بندی QS World University Rankings در سال 2023 به یکی از برترین دانشگاه­­های دولتی در ایالات متحده تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم شما را بطور کامل با دانشگاه ایالتی کلرادو و شرایط تحصیل در آن آشنا کنیم. بنابراین توصیه می کنیم تا انتهای مطلب این مقاله را مطالعه نمایید.

#408

رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی

رشته کارشناسی

متوسط شهریه

دانشگاه ایالتی کلرادو
هزینه تحصیل در دانشگاه

حدود 45,656 دلار در سال

مقطع تحصیلی

, ,

رشته تحصیلی

76 رشته در مقطع کارشناسی
159 رشته در مقطع کارشناسی ارشد
74 رشته در مقطع دکتری

معرفی دانشگاه ایالتی کلرادو

دانشگاه ایالتی کلرادو واقع در شهر فورت کالینز که به اختصار CSU نیز نامیده می­شود، در سال 1870 تأسیس شد و یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی آمریکا می­­باشد.

در پاییز سال گذشته CSU پذیرای بیش از 32000 دانشجو بود که 69 درصد آنها ساکن کلرادو و 31 درصد از آنها از پیشینه­های مختلف بودند.

همچنین، این دانشگاه هر ساله میزبان حدود 1700 دانشجوی بین المللی از بیش از 100 کشور می­باشد.

دانشگاه ایالتی کلرادو 76 رشته در مقطع کارشناسی و 159 رشته در مقطع کارشناسی ارشد که 56 مورد از آنها به صورت آنلاین برگزار می­شوند را ائه می­دهد.

همچنین  ارائه دهنده 74 رشته در مقطع دکتری می­باشد که که 6 مورد از آنها آنلاین هستند.

یکی از مهمترین امتیازاتی که CSU را به یک دانشگاه  ممتاز تبدیل می­کند، این است که نسبت دانشجو به استاد در این دانشگاه 17:1 است و بدین ترتیب سطح آموزش و یادگیری دانشجویان به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

دانشگاه کلرادو در سطح بین‌المللی برای فعالیت‌هایی در زمینه‌های مختلف و حیاتی مانند تحقیقات سرطان، علوم جوی، علوم حیوانات، تغییرات آب و هوا، مدیریت جنگل‌ها و حیات وحش، مهندسی و مدیریت آب شناخته شده‌ است.

معرفی دانشکده¬های دانشگاه ایالتی کلرادو

  • دانشکده بهداشت و علوم انسانی
  • دانشکده علوم کشاورزی
  • دانشکده تجارت
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده هنر لیبرال
  • دانشکده دامپزشکی و علوم زیستی

بورسیه تحصیلی دانشگاه ایالتی کلرادو

برای درخواست بورسیه تحصیلی لازم است به سایت دانشگاه CSU مراجعه فرمایید و درخواست خود را ثبت کنید. مدت زمان در نظر گرفته شده توسط دانشگاه برای ثبت درخواست بورسیه تحصیلی از 1 اکتبر تا 1 مارس ساعت 11 شب می­باشد.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که برخی از بورسیه­ها به توصیه نامه و یا اسناد دیگر نیاز دارند. اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای تکمیل و ارسال آنها را در مدت زمان مقرر دارید.

رشته ها و مقاطع

…….

Previous slide
Next slide

کلام پایانی

هزینه تحصیل در دانشگه­های کشوری چون آمریکا نسبت به دانشگاه­های دیگر قدری بالاتر است. برای مثال هزینه تحصیل در دانشگاه ایالتی کلرادو برای دانشجویان بین المللی در حدود 45,656 دلار در سال است.

از طرف دیگر، دانشگاه CSU برای اینکه فرصت تحصیل را برای مشتاقان کسب علم در سراسر جهان فراهم کند، برنامه بورسیه تحصیلی را در روند کار خود قرار داده است.

بدین ترتیب دانشجویان با ارسال درخواست بورسیه و همچنین ارسال مدارک مورد نیار، می­توانند شانس خود را برای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه­های آمریکا امتحان کنند.

توجه داشته باشید که فرصت ارسال درخواست بورسیه را از دست ندهید، زیرا CSU یک بازۀ زمانی مشخص را جهت ثبت درخواست بورسیه و ارسال مدارک در نظر گرفته است.

شما دانشجویان عزیز می­توانید برای ثبت درخواست بورسیه تحصیلی، در بازۀ زمانی 1 اکتبر تا 1 مارس از طریق سایت دانشگاه ایالتی کلرادو اقدام فرمایید.

امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم قدری در هموار کردن مسیر موفقیت­های بزرگ شما نقش داشته باشیم.

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.