کشور ایتالیا این روزها به مهد علاقمندان به تحصیل تبدیل شده است. چرا که با دارا بودن دانشگاه های معتبر بین المللی، از شهرت و سطح علمی بالایی در اروپا برخوردار است. یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا، پلی تکنیک تورین بوده که در حقیقت امروزه بعنوان یکی از معتبرترین مؤسسات علمی در سطح بین المللی و اروپا در زمینه آموزش، تحقیق، انتقال فناوری در تمامی رشته های معماری و مهندسی شناخته می شود. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه فنی ایتالیا بوده که در سال 1859 تاسیس شده است. همانطور که نام دانشگاه پیداست، در تورین در شمال غربی ایتالیا قرار گرفته و در مقاطع کارشناسی تا دکتری در حال ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان ایتالیایی و بین المللی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه بین المللی تورین تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

#443

رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی

رشته کارشناسی

متوسط شهریه

تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین

دانشگاه پلی تکنیک تورین به ایتالیایی Politecnico di Torino در حال حاضر در رتبه 325 بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار گرفته است. امروزه این دانشگاه را در بین برترین دانشگاه های بین المللی فنی رتبه بندی می کنند. این دانشگاه دارای 36000 دانشجو بوده که 16 درصد آنها بین المللی بوده و در ایتالیا بیشترین درصد دانشجوهای بین المللی را به خود اختصاص داده است. در اصل این دانشگاه یک گزینه خوب برای آن دسته از دانشجویانی است که قصد تحصیل در رشته فنی مهندسی در اروپا و ایتالیا را دارند. تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین به زبان های ایتالیایی و انگلیسی صورت می گیرد.

از ویژگی های مثبتی که تحصیل در ایتالیا و  بخش پلی تکنیک تورین دارد، می توان به امکان گرفتن بورسیه استانی برای این دانشگاه اشاره کرد که در صورت تایید به دانشجوی مورد نظر مبلغ ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو به شخص برای یک سال تعلق خواهد گرفت. در صورت تایید شدن بورسیه، هزینه تحصیل برای شما رایگان خواهد بود. برای تحصیل در مقطع دکتری به مدرک آیلتس با حداقل نمره 5.5 نیاز خواهید داشت.

رشته های تحصیلی در پلی تکنیک تورین

شما می توانید در رشته های زیر تحصیلات خود را در پلی تکنیک تورین ادامه دهید.

 • معماری و طراحی
 • عمران
 • مهندسی کامپیوتر
 • الکترونیک و ارتباطات
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی نفت
 • نانوتکنولوژی برای ICT
 • مهندسی شبکه کامپیوتر و ارتباطات
 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک و هوافضا
 • مطالعات و برنامه ریزی شهری و منطقه ای
 • مهندسی سازه، ژئوتکنیک و ساختمان
 • و …

دانشکده های پلی تکنیک تورین

تمامی دانشکده های پلی تکنیک تورین در خود شهر تورینو در شمال ایتالیا مستقر بوده که بخش های اصلی آن در قلعه والنتینو که به قرن 17 برمیگردد، واقع شده و دانشکده های دیگر در بخش دیگری از شهر واقع شده اند. ساختار کلی دانشکده ها از ساختمان های آنگلوساکسون الهام گرفته و به صورت چند منظوره برای تدریس و تحقیق و پژوهش مورد استفاده قرار می گیرند.

رشته ها و مقاطع

…….

کلام پایانی

دانشگاه پلی تکنیک تورین که در شهر تورینو در شمال ایتالیا قرار گرفته است، یکی از برترین مراکز آموزشی در اروپا و ایتالیا بوده که می تواند گزینه مناسب برای کسانی باشد که قصد تحصیل در رشته های فنی مهندسی در خارج از ایران و در اروپا را دارند. شما می توانید با گرفتن بورسیه استانی، هزینه های تحصیل خود را در این دانشگاه رایگان کنید و در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول تحصیل شوید.

امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.